GIA ролер од розе кварц

1,690 ден

💚 𝟭𝟬𝟬% природен камен 💎

💚     𝟬% други додатоци  🔝

💚 Одобрен и сертифициран производ  👍

💚 Направен е со цел да и помогне на секоја жена што посакува убава и блескава кожа ✨👸

Многу малку е потребно за да бидеш среќен.

Бесплатна Достава за 1-3 работни денови.

Out of stock

Нема на залиха

 

Опис

Станува збор за двостран ролер за масажа на лице и врат изработен од кварцен розе кристал. Кристалот розе го добил своето име по својата нежна розава боја, претставува камен на срцето, кристал на бескрајна љубов.

Кристалот розе  уште од антички времиња се користел како камен на срцето и љубовта.

Секој ролер е единствен и уникатен на својот изглед, тоа е така затоа што каменот се вади од земјата рачно се бруси и се изработува ролер кој е во форма на мал валјак со дршка. 

Ролерот е направен од два валјака и дршка на која се прикачени. Едниот валјак е поголем а другиот помал со цел да се овозможи масажа на тешко достапните места на лицето како што е пределот оклу очите.

Ролерот од розе кварц  ни помага да го  вратиме потребниот сјај на лицето и да го изедначиме тенот.

Со секојдневна употреба на розе кварцниот ролер правите лимфна дренажа на лицето со што ќе го намалите отокт, и ќе ја ослободите кожата од токсини.

Делува длабоко во кожата така што ја подобрува циркулацијата. Благодарејќи на овој процес постепено се затвараат длабоките брчки.

Во текот на масажата, одоносно ролање со ролерот на површинскиот заштитен слој, кожата реагира на притискањето и ги затвара порите. Со затварањето на порите на лицето го стопираме процесот на создавање на брчки на лицето.

Еластичноста на кожата со текот на годините се намалува, образите се спуштаат кон усните и брадата така што добиваме паткаст изглед на лицето. Се појавуваат брчки околу очите и подочнјаци кои прават да изгледаме уморно и тажно. 

Разбирателно е дека стареењето е природен процес кој не можеме да го спречиме, но со масажа со розе кварцниот ролер можеме да го успориме.

По направените истражувања за розе кварцниот ролер можеме да кажеме дека покрај прекрасната кожа која ќе ја имаме за многу кратко време, овој камен делува на четврата чакра, а тоа е чакра на срцето но идеален е за работата на бубрезите и крвотокот бидејќи овозможува правилна циркулација.

Топло ви го препорачуваме и ве известуваме дека никако нема да погрешите со купувањето на овој производ, брзо ќе се уверите во неговиот квалитет.

Го освои светот за кратко време, познати инфлуенсери говорат за резултатите постигнати со користењето на розе кварцниот ролер.

Со секој купен ролер добивате сертификат за потеклото и афтентичноста на производот.

Вие исто така би сакале…