Sale!
 

GIA ролер од природен камен жад

495 ден

💚 𝟭𝟬𝟬% природен камен  💎

💚     𝟬% други додатоци  🔝

💚 Одобрен и сертифициран производ  👍

💚 Направен е со цел да и помогне на секоја жена што посакува убава и блескава кожа ✨👸

Многу малку е потребно за да бидеш среќен.

Бесплатна Достава за 1-3 работни денови.

Out of stock

Нема на залиха

 

Опис

99Станува збор за мал валјак рачно изработен од благороден камен жад, кој во себе носи тања стара илјада години.

Секој ролер е единствен и уникатен на својот изглед, тоа е така затоа што каменот се вади од земјата рачно се бруси и се изработува ролер кој е во форма на мал валјак со дршка.

Ролерот е направен од два валјака и дршка на која се прикачени. Едниот валјак е поголем а другиот помал со цел да се овозможи масажа на тешко достапните места на лицето како што е пределот оклу очите.

Жад ролерот ни помага да го  вратиме потребниот сјај на лицето и да го изедначиме тенот.

Со секојдневна употреба на жад ролерот правите лимфна дренажа на лицето со што ќе го намалите отокт, и ќе ја ослободите кожата од токсини.

Делува длабоко во кожата така што ја подобрува циркулацијата. Благодарејќи на овој процес постепено се затвараат длабоките брчки.

За постигнување на брз ефект препорачуваме користење на ролерот двапати дневно. Правење масажа од 15 минути навечер пред легнување на убаво исчистено лице, потоа го миете ролерот со млака вода и сапун го бришате со памучна крпа и го ставате ролерот во фрижидер. Насабалје масажата ја правите со ладен ролер која трае 10 минути, пред да ја направите масажата убаво го чистите лицето.

Во текот на масажата, одоносно ролање со ролерот на површинскиот заштитен слој, кожата реагира на притискањето и ги затвара порите. Со затварањето на порите на лицето го стопираме процесот на создавање на брчки на лицето.

По направените истражувања за жад ролерот да кажеме дека покрај прекрасната кожа која ќе ја имаме за многу кратко време, треба да знаеме дека тој има влијание на психичката состојба кај луѓето. Експертите кажуваат дека жадот делува на нашата психосостојба и не ослободува од стресот. 

Топло ви го препорачуваме и ве известуваме дека никако нема да погрешите со купувањето на овој производ, брзо ќе се уверите во неговиот квалитет.

Го освои светот за кратко време, познати инфлуенсери говорат за резултатите постигнати со користењето на жад роерот.

Со секој купен ролер добивате сертификат за потеклото и афтентичноста на производот.

Вие исто така би сакале…